The Kernow Cup

League 1
La Golandrina
Shibumi
Smiths Polo
Los Chinos
League 2
Old Forge
Tafia Mafia
Senzaltro
RedX

The Kernow Cup Tournament (0 - 6)

Date Time Team Score Score Team Umpire Umpire Ref Ground
Subsidiary-Final
Sun 13th JuneRedX2.5v3La GolandrinaMarcus SpeedTBCGary AitchisonNumber 1
Final
Sat 15th May3:00pmShibumi4v8SenzaltroDave AllenBen EeleySeb Testa DameleBoundary
Subsidiary Semi-Final
Thu 13th May5:30pmLa GolandrinavTafia MafiaBen EeleySeb Testa DameleGary AitchisonCANCELLED
1:00pmRedX4v3Smiths PoloBen EeleySeb Testa DameleGary AitchisonRoadside
Semi-Final
4:30pmSenzaltro6v2Los ChinosBen EeleyLuke TomlinsonSeb Testa Damele3 Cornered
3:00pmShibumi8v3Old ForgeBen EeleyGrant ColletSeb Testa Damele3 Cornered
League Game
Wed 12th May5:00pmOld Forge5v4RedXSeb ChialvoSeb Testa DameleGary AitchisonBoundary
Tue 11th May5:00pmShibumi6v5Los ChinosBen EeleyMark TomlinsonGary AitchisonRoadside
3:30pmLa Golandrina5v4Smiths PoloBen EeleyMonte GraingerGary AitchisonRoadside
2:00pmTafia Mafia4v6SenzaltroBen EeleySeb ChialvoGary AitchisonNumber 2
Mon 10th May5:00pmRedX6v5Tafia MafiaSeb ChialvoSeb Testa DameleGary AitchisonBoundary
Sat 8th May2:00pmTafia Mafia4v7Old ForgeSeb ChialvoSeb Testa DameleGary AitchisonBoundary
Fri 7th May11:00amLos Chinos7v4Smiths PoloTom CollieSeb Testa DameleGary AitchisonNumber 2
Thu 6th May4:30pmOld Forge4v5SenzaltroBen EeleySeb Testa DameleGary Aitchison3 Cornered
1:30pmLa Golandrina3v8Los ChinosBen EeleySeb Testa DameleGary Aitchison3 Cornered
Wed 5th May5:30pmSenzaltro6v4RedXBen EeleyEdward WalkerAlex CooperRoadside
4:00pmSmiths Polo4v5ShibumiBen EeleyGrant ColletChristian ChavesRoadside
Tue 4th May5:30pmShibumi5v3La GolandrinaTom CollieSeb Testa DameleGary Aitchison3 Cornered
La Golandrina
First Colours: White & Black
Second Colours: TBC
1. Sunjay Kapur0
2. Christian Oberschneider1
3. Charlie Walton3
BK. Marcus Collie2
Total Handicap 6
Old Forge
First Colours: Green
Second Colours: TBC
1. Ricardo Massu0
2. Felipe Massu1
3. Jack Aldridge2
BK. Roddy Williams3
Total Handicap 6
Shibumi
First Colours: Blue/Yellow
Second Colours: TBC
1. Peter Baldwin0
2. Oli Fanshawe1
3. Edward Walker2
BK. Mark Baldwin3
Total Handicap 6
Tafia Mafia
First Colours: Black/Red
Second Colours: TBC
1. Dom David0
2. Rosanna Turk1
3. Monte Grainger1
BK. Dave Allen4
Total Handicap 6
Senzaltro
First Colours: Blue
Second Colours: TBC
1. Robbie Slatter0
2. Jules Vanvegchel0
3. Christian Chaves3
BK. Grant Collet3
Total Handicap 6
RedX
First Colours: Red
Second Colours: TBC
1. Talan Dudd0
2. Gina Bishop0
3. Tom Collie2
BK. Max Hutchinson4
Total Handicap 6
Smiths Polo
First Colours: Pink & Grey/Blue
Second Colours: TBC
1. Lisa Smith0
2. Alex Cooper1
3. Thomas Coid2
BK. Seb Chialvo3
Total Handicap 6
Los Chinos
First Colours: Pale Blue/White
Second Colours: TBC
1. Alison Clark-1
2. Jemima Walker0
3. Ollie Jones3
BK. Tom Beim4
Total Handicap 6