The Richard Underwood Cup

League B
Smiths Polo
Semper Anticus
The Old Forge
League C
Shibumi
R&R Polo
Three Oceans
League A
Sirius
Bluestone
Yabba Dabba Doo

The Richard Underwood Cup Tournament (0 - 4)

Date Time Team Score Score Team Umpire Umpire Ref Ground
Subsidiary Final Round Robin
Sun 27th June5:10pmBluestone3v2Semper AnticusBen EeleySeb Testa DameleTBCNumber 2
4:50pmSmiths Polo2v3Semper AnticusBen EeleySeb Testa DameleTBCNumber 2
4:30pmSmiths Polo2v4BluestoneBen EeleySeb Testa DameleTBCNumber 2
Final
3:00pmThe Old Forge3.5v6Three OceansBen EeleySeb ChialvoSeb Testa DameleNumber 2
Subsidiary Semi-Final
Fri 25th June4:30pmR&R Polov5Semper AnticusBen EeleyRoddy WilliamsSeb Testa DameleBoundary
1:30pmShibumi3v7BluestoneBen EeleyMarcus SpeedSeb Testa DameleRoadside
Semi-Final
3:00pmThe Old Forge7v4SiriusBen EeleyJonny CoddingtonSeb Testa DameleBoundary
12:00pmYabba Dabba Doo4v9Three OceansBen EeleyEd WalkerSeb Testa DameleRoadside
League Game
Wed 23rd June4:30pmR&R Polo3.5v7ShibumiOllie JonesStevie McCraithSeb Testa Damele
3:00pmBluestone4v6Yabba Dabba DooMark BaldwinTBCSeb Testa DameleRoadside
Tue 22nd June4:30pmShibumiv5Three OceansSeb ChialvoMarcus CollieGary Aitchison
Sun 20th June11:00amSemper Anticus6v7The Old ForgeTom CollieMarcus SpeedGary AitchisonBoundary
Sat 19th June1:30pmThe Old Forge7v3Smiths PoloOllie JonesMark TomlinsonGary AitchisonRoadside
Thu 17th June4:30pmR&R Polo3v6Three OceansBen EeleyTom CollieGary AitchisonRoadside
3:00pmSirius6v2BluestoneBen EeleySeb ChialvoJack AldridgeRoadside
1:30pmSmiths Polo4v7Semper AnticusBen EeleyOllie JonesLuke Wiles3 Cornered
Wed 16th June1:30pmYabba Dabba Doo6v5SiriusBen EeleySeb Testa DameleGary AitchisonRoadside
Smiths Polo
First Colours: Grey & Pink/Blue
Second Colours: TBC
1. Lisa Smith0
2. Steve Corker0
3. Alex Cooper1
BK. Seb Chialvo3
Total Handicap 4
Shibumi
First Colours: Black/Red
Second Colours: TBC
1. Peter Baldwin0
2. Jemima Walker0
3. Freddie Meade1
BK. Mark Baldwin3
Total Handicap 4
R&R Polo
First Colours: White/Blue
Second Colours: TBC
1. Robyn Evans1
2. Mahesh Parmer0
3. Charlie Hitchman1
BK. Matt Simpson2
Total Handicap 4
Semper Anticus
First Colours: White
Second Colours: TBC
1. Clarinda Tija Dharmadi-1
2. Oliver Conway Johnson0
3. Jack Aldridge2
BK. Jonny Coddington3
Total Handicap 4
Three Oceans
First Colours: Blue
Second Colours: TBC
1. Tim Rose0
2. Steffan Groch0
3. Marcus Speed1
BK. Charlie Walton3
Total Handicap 4
Sirius
First Colours: Green
Second Colours: TBC
1. Sol Green-1
2. Christian Oberschneider1
3. Tom Collie2
BK. Marcus Collie2
Total Handicap 4
The Old Forge
First Colours: Green
Second Colours: TBC
1. Ricardo Massu0
2. Robbie Slatter0
3. Felipe Massu1
BK. Roddy Williams3
Total Handicap 4
Bluestone
First Colours: White
Second Colours: TBC
1. Paula Rushton-1
2. Amy Nizolek0
3. Ed Walker2
BK. Ollie Jones3
Total Handicap 4
Yabba Dabba Doo
First Colours: Orange
Second Colours: TBC
1. Dominic Jones0
2. Russel Tyre0
3. Stevie McCraith2
BK. Roddy Stanning3
Total Handicap 5